Ďakujeme Vám za Vašu podporu, alebo  2 % (3%) z dane                                                                            

       Kresťanská policajná asociácia

Christian Police Association Slovakia

     Sme partia policajtov, ktorá sa dala dokopy počas niekoľkých rokov v prostredí bežného policajného oddelenia. Neformálne sme vznikli na základe zvláštnych okolností, pri organizovaní nášho prvého koncertu v  synagóge v Leviciach, ktorý sa konal dňa 23. 1. 2015. 

     Náš formálny vznik je spojený s dátumom 10. 10. 2015. Prvým podnetom pre náš formálny vznik bolo stretnutie s asociáciou Kresťanských policajtov Švajčiarska - CPV Schweiz na seminári, ktorý sa konal  v Leviciach, kde nás táto asociácia uznala za svojho oficiálneho partnera na Slovensku a otvorila nám dvere ku kresťanským spoločenstvám policajtov na celom svete. 

     Na začiatku nášho vzniku bola len chuť jednotlivca so svojím "krivoľakým" životom niečo urobiť, niečo na ňom zmeniť. Najlepšia zmena je tá, ktorá nič nestojí. Čiže zmeniť celý svet, alebo aspoň všetkých ľudí okolo seba, ale minimálne zmeniť svoju manželku. Len seba nie, "lebo ja som v pohode". 

     Keďže, ako sa ukázalo, že zmeniť niekoho druhého je naozaj nad ľudské sily, jediná a  najschodnejšia cesta, ako vôbec niečo zmeniť, je cesta - zmeniť seba - fuuu "ťažká vec". Zmeniť seba, na začiatku vyzerá dosť deprimujúco, lebo je to len jeden človek, jedna kvapka v obrovskom mori ľudských bytostí, ale optimisticky povedané - "treba niekde začať !!!". 

     V mojom prípade začiatkom boli pravidlá, ktoré som začal dodržiavať. A ktoré bolo prvé ???  V mojom aute cestou do práce som si  "ako starý poliš", zapol bezpečnostný pás, a fakt po x rokoch, zaujímavý pocit... :))  Silu na to, aby som začal dodržiavať pravidlá som začal čerpať z kresťanstva. Znie to  čudne, ale  každý  človek  v konečnom  dôsledku  v  niečo verí  a z niečoho čerpá, ja som začal čerpať  z viery v živého Boha  a  zrazu  sa  okolo  mňa  začali  diať  zaujímavé  veci, vyriešili sa neriešiteľné veci  v  mojom živote, v práci a aj v mojej rodine, náhoda ??? 

       Následne  sme  zistili,  že  aj   v práci   sme    spoločenstvo.   Spoločenstvo, k torého  členovia  zistili,  že nemusia byť sami, že majú či už vo svojej blízkosti na pracovisku, alebo aj v rámci Policajného zboru ľudí, ktorí sú ochotní počúvať, alebo ráno pri skrini ťa "potľapkať po pleci", niekedy len tak bez slova, alebo ti venovať len tak priateľský úsmev. 

      Môžeme Ti garantovať, že ak sa k nám pridáš, nebudeš sám. Začneš sa meniť ty, tvoja rodina, prostredie v tvojej práci, samotný prístup k ľuďom a heslo "Pomáhať a chrániť" naberie v tvojej službe nový rozmer. 

       Jediné,  čo je  potrebné  je  odhodiť  a  prekonať  svoj  strach, pretože strach  je našou brzdou, strach  zo zmeny a strach z dobrodružstva. 

     Naše spoločenstvo je apolitické a neziskové, nevytvára si členskú základňu, len chce prispieť k tomu, aby  sme  boli  lepší   občania,  životní  partneri,  rodičia,  kamaráti  a  hlavne  policajti.  Ak  zistíš,  že to,  čo robíme má zmysel, môžeš priložiť ruku k dielu.

    Policajti, v ktorých je vnútorný pokoj a ktorí tento pokoj aj rozdávajú svojmu okoliu, menia názor okolia na našu prácu a následne prebúdzajú úctu spoločnosti k tomuto ťažkému, ale zároveň krásnemu povolaniu.