KATNET

17.10.2015

  V dňoch 16. až 17. 10. 2015 som bol pozvaný na stretnutie lídrov kresťanských spoločenstiev Slovenska KATNET, ktoré sa uskutočnilo v objekte Rodinkovo v Belušských Slatinách. Tu som z pozície riaditeľa Spoločenstva pre prácu s kresťanskými hodnotami v polícii, ďalej len SPKHP, informoval lídrov spoločenstiev, že vzniklo Spoločenstvo pre prácu s kresťanskými hodnotami v polícii SPKHP, ktoré chce prispieť, popri už fungujúcej štruktúre duchovnej služby OS a OZ SR, k šíreniu kresťanských hodnôt v polícii. Táto informácia prítomných lídrov veľmi zaujala a bola pre nich povzbudením. V rámci programu stretnutia KATNET, okrem iných vystúpili hostia Ad de Bruin (Holandsko) s aktuálnymi témami Utečenci - výzvy a hrozby Európy a Ako evanjelizovať Moslimov a Pavol Strežo - s témou Starostlivosť o spoločný dom.

Všetky odprednášané témy boli aktuálne a zamerané na to, ako ich vnímať z pohľadu kresťana, aby tento pohľad mohli lídri ďalej prezentovať v rámci svojich spoločenstiev. Medzi iným som prítomných požiadal, že ak uvidia počas šoférovania policajtov, aby týchto požehnávali, čo prítomní vnímali ako nový impulz pri pohľade na hliadkujúceho policajta. 

NADPIS TEXTU

Váš text začína práve tu. Kliknite sem a môžete začať písať. Ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci.

Veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro.