Zborový deň

14.09.2016

      Slnečné nedeľné poludnie 24. 7. 2016, som sa po bohoslužbách neplánovane zúčastnil zborového dňa evanjelickej cirkvi augsburského vyznania v Leviciach. Musím povedať, že na takomto podobnom stretnutí som bol naposledy, keď som bol ešte malý chlapec. 

     Zborové stretnutie začalo spoločnou fotografiou urobenou skutočnou profesionálnou fotografkou Dadkou Vecanovou, ktorá počas dňa svojím objektívom zachytávala momentky, ktoré sa udiali počas zborového dňa. Po spoločnej fotografii sa mohli dospelí, ako aj deti do sýtosti nasýtiť na výbornom guláši a rôznych domácich dobrotách, ktoré pripravili bratia a sestry z cirkevného zboru. Po tomto chode sa rodičia, bratia a sestry zo zboru venovali zoznamovaniu a voľným rozhovorom s inými bratmi a sestrami, pričom jedným očkom sledovali svoje deti, ktoré sa prekonávali pri rôznych športových disciplínach. Tak ako všetky stretnutia, kde sa človek cíti príjemne ubehnú rýchlo, tak výnimkou nebolo ani toto stretnutie a okolo 16.00 hod sme sa museli rozlúčiť so svojimi bratmi a sestrami, pričom každý odchádzal domov do svojich príbytkov plný elánu a dobrej nálady. Zborové stretnutie prebehlo vo veľmi príjemnej rodinnej atmosfére, kde som spoznal nových ľudí a priateľov. 

     Chcem pochváliť všetky osoby, ktoré sa pričinili o to, aby vôbec mohol takýto pekný deň prebehnúť. Z vlastnej skúsenosti viem, že usporiadať niečo podobné chce veľa vytrvalosti, pomoci a Božieho vedenia. Z tohto stretnutia som si pre seba a mojich kolegov zo Spoločenstva pre prácu s kresťanskými hodnotami v polícii zobral nejednu inšpiráciu pri organizovaní podobných kresťanských podujatí v budúcnosti. Ďakujem pánu Bohu za to, že som sa mohol zúčastniť zborového stretnutia a že som mohol spoznať Duchom Svätým zapálených nových ľudí, ktorí sa snažia žiť, nechajú sa viesť Ježišom Kristom a ktorí sa snažia o to, čo najviac v tejto dobe chýba - pokoj, lásku a pokoru. Už teraz sa teším na budúcoročný zborový deň. Nech Vás všetkých pán Boh požehnáva.

(Majo)